Mezinárodní centrum klinického výzkumu FNUSA a LF MU

Mezinárodní centrum klinického výzkumu FNUSA a LF MU


Délka prohlídky: 45 minut
Interval prohlídek: 60 minut

Poznámka:

prohlídky 13.5. i 14.5.  budou mezi 10:00 a 18:00 začínat v každou celou hodinu v 6. patře budovy B1 na terase, či v rohové konfereční místnosti, prohídky budou plynule navazovat na procházky areálem nemocnice a Transfuzního centra FNUSA

13.5. v 9:00 proběhne zahájení festivalu v atriu budovy O1  s představením výstavy "Ženy v Architektuře" na které budou navazovat prohlidky.

V každou sudou hodinu bude navazovat komentovaná prohlídka kaplí Sv. Anny, v každou lichou hodinu naváže prohlídka Hansenovy budovy a Klauzury.

English tour will take place at 11 AM on 14th May and on demand during the rest of the weekend, beginning at 6th floo building B1, related to ICRC,  Chapell, Old Hospital and Blood bank

Pekařská 53, Brno-střed

Místo srazu: terasa budovy B, 6. patro

Vyhlídka

Toalety

Budova Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) byla dokončena v roce 2011 za finanční podpory Evropské unie. Jde o komplex moderních nemocničních oddělení a laboratoří s unikátní technikou, zejména pro léčbu onemocnění srdce, mozku, ale i pro potřeby výzkumných týmů FNUSA-ICRC.

Centrum zahájilo provoz na podzim 2012 a postupně zaměstnalo na dvě stě předních světových vědeckých kapacit. Za jedenáct let existence přineslo řadu odborných publikací, šestici patentů, řadu užitných vzorů a léčebných postupů. Technické řešení odpovídá moderním trendům věžových nemocnic s urgentním příjmem v přízemí a odstupňováním dalších pater s plánovanou - elektivní péčí, vědeckým patrem a administrativou v šestém patře, kde jsou zároveň běžně nepřístupné terasy,  konferenční místnosti, které návštěvníkům otevřeme.

 

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.