Kancelář architekta města Brna

Kancelář architekta města Brna

Maximální počet osob na prohlídku: 30
Délka prohlídky: 45 minut

18.05.2024 - 10:00, 14:00

Poznámka:

Celý soubor budov Malého Špalíčku je památkově registrován dle seznamu nemovitých kulturních památek Brno-město. 

18.5.  je otevírací doba budovy od 10:00 do 15:00 (poslední komentovaná prohlídka ve 14:00)

Zelný trh 331/13

Místo srazu: ve foyer

Toalety

Možno fotografovat

Vstup se psy

Sídlem Kancelář architekta města Brna, je od doby jejího založení roku 2016, jedna z budov Malého Špalíčku na Zelném Trhu. Kancelář skládající se z architektů, urbanistů, inženýrů, sociologů a geografů se svou činností zaměřuje především na urbanismus města a architekturu jeho veřejných prostranství. Významnou úlohou KAM  je taktéž zpracování Územního plánu Brna, ale i  příprava architektonických a urbanistických soutěží nebo aktivní zapojování veřejnosti do plánování a rozhodování o podobě města.

Malý Špalíček je původně skupinou čtyř samostatných domů z období gotiky a renesance, která byla sjednocena brněnským architektem Janem Křtitelem Ernou v jednotný renesanční celek. Celá skupina budov, nebývalé památkové hodnoty, byla mezi lety 1969-1973 za vysokého nákladu komplexně renovována. 

Každá z budov utvářejících Malý Špalíček je samostatně chráněna jako kulturní památka. V případě domu Zelný trh 13, ve kterém sídlí Kancelář architekta města Brna, je památková hodnota spatřována především v průčelí budovy. Vysoce hodnotný měšťanský dům s renesančním jádrem na středověkých základech byl totiž v pozdějších obdobích vícekrát stavebně upravován.

ŠB, BM

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies