Český rozhlas Brno

Český rozhlas Brno

Maximální počet osob na prohlídku: 15
Délka prohlídky: více než 60 minut
Interval prohlídek: 1 hodina

19.05.2024 - 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Poznámka:

18/5  bude v ČRO pro veřejnost přístupné bude foye a přilehlé studio, dále budou probíhat komentované prohlídky v rámci Rozhlasového víkendu otevřených dveří (registrace pouze telefonicky u produkce Českého rozhlasu Brno 726 465 151).

 

19/5 2024 komentované prohlídky objektu s časy začátků 12:00; 13:00; 14:00 a 15:00 hodin se zaměstnanci rozhlasu

Beethovenova 4, Brno-střed

Místo srazu: recepce u vchodu

Otevírací doba:

18.05.2024 - 10:00 - 18:00

Vyhlídka

Toalety

Možno fotografovat

Rezervace předem

Budova Českého rozhlasu Brno představuje jednu z nejvýraznějších realizací známého brněnského architekta Ernsta Wiesnera. Stavba, která svým puristickým pojetím předznamenává nástup funkcionalismu na Moravě, byla mezi lety 1923-1925 vystavěna jako reprezentativní administrativní budova České banky Union. Po druhé světové válce, roku 1949, ji do svého užívání získal Československý rozhlas (dnes Český rozhlas), jež v ní sídlí doposud. Na místě se tak dnes propojují dva světy – noblesa meziválečné architektury a moderní rozhlasové pracoviště. Objekt prošel mezi lety 2017-2021 ve třech fázích kompletní rekonstrukcí podle návrhu architekta Miloše Klementa. Původní charakter v ní byl mimo jiné navrácen unikátním schodištím a prostorám dřívějšího bankovního přepážkového provozu. Návštěvníci se budou moci podívat rovněž na střechu s pobytovou terasou, která byla součástí stavby již v meziválečném období a která dodnes nabízí výjimečný pohled na město a jeho okolí.  

Informace k prohlídkám 2024: Prohlídky budou probíhat v sobotu 18. května 2024 (vstup dle programu lokace) a v neděli 19. května 2024 (pouze na rezervace). Trasa nevyžaduje výjimečnou fyzickou kondici, ale není bezbariérová. Možnost návštěvy budovy ocení spíše dospělí zájemci. Maximální počet účastníků na prohlídku je 15 osob. Přijďte 10 minut před začátkem prohlídky na recepci Českého rozhlasu Brno (Beethovenova 4), kvůli nutné bezpečnostní kontrole. 

ŠB, BM

Guided tours in EN are not scheduled in 2024

The building of the Czech Radio Brno represents one of the most significant realizations of the famous Brno architect Ernst Wiesner. The building, which by its purist conception heralds the advent of functionalism in Moravia, was built between 1923-1925 as a representative administrative building of the Czech Bank of the Union. After the Second World War, in 1949, it was acquired into its use by the Czechoslovak Radio (today Czech Radio), which still resides there. Two worlds are connected on the site today – the nobility of interwar architecture and a modern radio workplace. The building underwent a complete reconstruction in three phases between 2017-2021 according to the design of the architect Miloš Klement. The original character in the building was, among other things, restored to the unique staircase and the premises of the former bank counter operation. Visitors will also be able to look at the roof with a residential terrace, which was part of the building already in the interwar period and which still offers an exceptional view of the city and its surroundings.

 

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies