Zahrady černopolních vil za soumraku: Tugendhat, Low Beer a Arnoldova vila

Zahrady černopolních vil za soumraku: Tugendhat, Low Beer a Arnoldova vila


Délka prohlídky: více než 90 minut
Interval prohlídek: 90 minut

18.05.2024 - 18:00, 19:30

Poznámka:

18. 5. 2024 v 18:00 a 19:30 komentované prohlídky doc. Ing. Přemysla Krejčiříka, Ph.D.

začátek v obou časech na terase z ulice Černopolní

není možný vstup se psy, v zahradě vily není povoleno kouření, zahrada vily Tugendhat bude ve 21:00 uzavřena

po celou dobu prohlídek volný vstup do propojených zahrad vily Tugendhat a Low-Beer bez rezervace 

V rámci prohlídky s panem docentem Krejčiříkem účastníci navštíví také zahradu vily Löw-Beer a nově otevřenou zahradu Arnoldovy vily.

Černopolní 45, 613 00 Brno

Místo srazu: u brány vily Tugendhat z ulice Černopolní

Otevírací doba:

18.05.2024 - 18:00 - 21:00

Vyhlídka

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Zahrady černopolních vil byly kdysi jedním sadem a plynule navazovaly na prostor vil Low Beer, Arnoldovy a Tugendhat. Ale také třeba Kaiserovy vily jižněji a Giskrovy vily severněji od otevíraného prostoru. Přestože jsou parcely již léta ploty oddělené, snažíme se při festivalu za soumraku bariéry vytěsnit a vrátit se o sto let zpět do volného sadu. Návštěvníci si sami zažijí jedinečné prostředí, které inspirovalo architekta Miese van der Rohe k neopakovatelnému dílu.

Na původním návrhu zahrady vily Tugendhat se podílela brněnská zahradní architektka Markéta Müllerová. Přemysl Krejčiřík se pak po osmdesáti letech ujal zdařilé rekonstrukce. Realizoval sny architektů o popnutí fasády popínavkami, oživil opět terasy pod vilou, Taktéž cestní síť s mlatovými povrchy, zídky, schodiště, terasy či vyhlídka pod vrbou dostaly původní tvary. Umístění jednotlivých místností s pohledy zacílenými na dominanty Brna vychází z krajinného kontextu, zahrad černopolních vil, které mezi sebou nemívaly před lety žádné ploty.

Atelier Krejčiříkovi, Valtice se  podílel i na rekonstrukci zahrady Arnoldovy vily a devadesátiminutouvá prohlídka tak projde a postupně okomentuje celý prostor mezi třemi vilami.
 

 

 

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies