Vila Tugendhat: Brněnské ateliéry a Evropská cena za architekturu

Vila Tugendhat: Brněnské ateliéry a Evropská cena za architekturu

Maximální počet osob na prohlídku: 50
Délka prohlídky: 60 minut
Interval prohlídek: 18:00

18.05.2024 - 18:00

Poznámka:

Prezentace proběhne 18. 5. 2024 v 18:00 v suterénu vily Tugendhat.

Předchozí rezervace nutná (kapacita omezaná pro 50 osob).

Lokace je tradičně zpřístupněna v rámci DOPROVODNÉHO PROGRAMU.

Videozáznam přednášky Barbory Benčíkové o spoluautorce vily Tugendhat Lilly Reich z roku 2023 si můžete prohlédnout níže.

Černopolní 45, Brno-Černá Pole

Místo srazu: u vstupu

Toalety

Rezervace předem

 

Ikonickou brněnskou vilu Tugendhat, vybudovanou mezi lety 1928-1930 v Černých Polích, vám tradičně otevíráme komentovanou prohlídkou její zahrady. I letos jsme si však pro vás připravili něco navíc…

Každý, kdo se jen trochu zajímá o moderní architekturu jistě ví, že autorem této věhlasné vilové stavby, zapsané do seznamu kulturního dědictví UNESCO, byl proslulý architekt Ludwig Mies van der Rohe. O poznání méně lidí však ví, že jeho jméno nese také Evropská cena za architekturu, do které jsou každoročně nominováni také čeští architekté, mezi kterými bychom nalezli také brněnské zástupce.

V prezentaci ateliéru Kuba & Pilař architekti se dozvíte více o stavbách, které jsou jejich dílem a které byly v různých letech nominovány do této prestižní soutěže.

 

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies