Spielberk

Spielberk

Poznámka:

Individuální prohlídka s podcastem.

Holandská 9,
Brno-střed

Vyhlídka

Bezbariérový přístup

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Vstup se psy

Spielberk je prvním office parkem, který společnost CTP Invest v Brně vybudovala a nachází se na ulici Holandská. Areál vznikl na základě konceptu vytvořeného ve spolupráci Václava Hlaváčka a Bena Hoeka z architektonického ateliéru Studio acht, zahradního architekta Lodewijka Baljona a za přispění ateliérů Hrůša & Pelčák a RAW.

Jeho centrem jsou dvě podélné vodní plochy, které vytváří příjemný prostor pro relaxaci a odpočinek nejen pro zaměstnance společností sídlících v areálu, ale i pro obyvatele města Brna. Klíčovým motivem Spielberku je pak výhled na centrum města, zejména na nádhernou Katedrálu sv. Petra a Pavla.

Na Spielberku pracuje zhruba 4 500 lidí a mezi jeho klientelu patří převážně vývojová centra společností, centra sdílených služeb a regionální zastoupení firem. K příjemnému pracovnímu prostředí, ale také k zapojení celého areálu do života města přispívá občanská vybavenost v podobě malých kaváren a restaurací, sdílené knihovny nebo možnosti využití sdílených kol.

Během akce Open House Brno 2022 mohou účastníci sami navštívit exteriér Spielberku a dozvědět se více o jeho historii a architektuře díky audioprůvodci.

V areálu se nachází hotel Marriott a SAP Labs, které je možné navštívit osobně.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí