Spielberk

Spielberk


Délka prohlídky: 30 minut

Poznámka:

Individuální prohlídka s podcastem - 18. a 19. 5. 2024 budou v areálu rozmístěny stojany s QR kódy s odkazy na jednotlivé podcasty.

ulice Holandská

Místo srazu: není specifikován

Otevírací doba:

19.05.2024 - 10:00 - 18:00

18.05.2024 - 10:00 - 18:00

Vyhlídka

Bezbariérový přístup

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Vstup se psy

Spielberk je prvním byznys parkem, který společnost CTP v Brně vybudovala a nachází se na ulici Holandská. Areál vznikl na základě konceptu vytvořeného ve spolupráci Václava Hlaváčka a Bena Hoeka z architektonického ateliéru Studio acht, zahradního architekta Lodewijka Baljona a za přispění ateliérů Hrůša & Pelčák a RAW.

Jeho centrem jsou dvě podélné vodní plochy, které vytváří příjemný prostor pro relaxaci a odpočinek nejen pro zaměstnance společností sídlících v areálu, ale i pro obyvatele města Brna. Klíčovým motivem Spielberku je pak výhled na centrum města, zejména na nádhernou Katedrálu sv. Petra a Pavla.

Na Spielberku pracuje zhruba 4 500 lidí a mezi jeho klientelu patří převážně vývojová centra společností, centra sdílených služeb a regionální zastoupení firem. K příjemnému pracovnímu prostředí, ale také k zapojení celého areálu do života města přispívá občanská vybavenost v podobě malých kaváren a restaurací, sdílené knihovny nebo možnosti využití sdílených kol.

Během akce Open House Brno 2024 mohou účastníci sami navštívit exteriér Spielberku a dozvědět se více o jeho historii a architektuře díky audioprůvodci.

V areálu se nachází hotel Marriott, který je možné navštívit osobně.

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies