Ponávka

Ponávka


Délka prohlídky: 30 minut

Poznámka:

Individuální prohlídka s podcastem - 18. a 19. 5. 2024 budou v areálu rozmístěny stojany s QR kódy s odkazy na jednotlivé podcasty.

Dornych 486/47, Brno-jih

Místo srazu: není specifikován

Otevírací doba:

19.05.2024 - 10:00 - 18:00

18.05.2024 - 10:00 - 18:00

Bezbariérový přístup

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Vstup se psy

Ponávka se rozkládá na místě bývalých Brněnských škrobáren mezi ulicemi Dornych, Škrobárenská a Masná, čímž také přímo navazuje na objekty bývalých městských jatek a funkcionalistickou Masnou burzu.

Majitelem byznysového parku je společnost CTP, která ho postupně revitalizuje a doplňuje o nové budovy podle návrhu architektonického ateliéru Studio acht.

Mimo kancelářských budov jsou součástí tohoto multifunkčního komplexu také CTBoxy, skládající se z kanceláří, showroomu a skladových nebo výrobních prostor a rezidenční budovy Domeq I, II a III, na nichž je kladen důraz na život v dynamické sociální komunitě v rámci byznysového parku.

Nejnovějším projektem v areálu je budova A4, která je aktuálně ve výstavbě a nabídne nové kancelářské prostory, retail a ateliéry. Termín jejího dokončení je plánován na rok 2025.

Uprostřed areálu je umístěna klidová zóna obsahující relaxační prostor, venkovní sportovní hřiště s ohništěm pro grilování a volně přístupnou zelenou plochu, která byla navržena zahradním architektem Lodewijkem Baljonem.

CTP nabízí tyto prostory nejen svým klientům, ale i široké veřejnosti. Na Ponávce pracuje kolem 2000 lidí. Areál svojí architekturou představuje kombinaci moderních a zrekonstruovaných historických budov adaptovaných pro současné potřeby klientů. 

Během akce Open House Brno 2024 mohou účastníci sami navštívit exteriér Ponávky a dozvědět se více o její historii a architektuře díky  audioprůvodci.

Zájemci si mohou osobně prohlédnout lokaci DOMEQ Apartments.

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies