Ponávka

Ponávka


Délka prohlídky: 30 minut

Poznámka:

13. a 14. 5. 2023 budou v areálu rozmístěny stojany s QR kódy s odkazy na jednotlivé podcasty a další zajímavé informace 

Dornych 486/47, Brno-jih

Místo srazu: není specifikován

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Business park Ponávka se rozkládá na místě bývalých Brněnských škrobáren mezi ulicemi Dornych, Škrobárenská a Masná, čímž také přímo navazuje na objekty bývalých městských jatek a funkcionalistickou budovu bývalé Masné burzy.

 

Majitelem business parku je společnost CTP Invest, která postupně revitalizuje bývalé industriální území v dané lokalitě a doplňuje jej o nové budovy dle návrhu architektonického ateliéru Studio acht. Areál svojí architekturou představuje kombinaci moderních novostaveb a zrekonstruovaných historických průmyslových objektů z konce 19. a počátku 20. století adaptovaných pro současné potřeby. V tomto ohledu lze zmínit například budovu C8 pocházející z roku 1922, která byla mezi lety 2019-2020 citlivě zrekonstruovaná pro své nové komerční využití. Nejnovějším projektem zaměřujícím se na budování novostaveb v areálu Ponávky jsou pak rezidenční budovy Domeq I, II, a III.

 

Uprostřed Business parku Ponávka je umístěna klidová zóna s relaxačním prostorem, venkovním sportovním hřištěm, ohništěm pro grilování a volně přístupnou zelenou plochou dle návrhu zahradního architekta Lodewijka Baljona. CTP nabízí tyto prostory nejen svým klientům, ale i široké veřejnosti. Na Ponávce totiž pracuje okolo dvou tisíc lidí. 

 

Během Open House Brno 2023 mohou účastníci sami navštívit exteriér Ponávky a dozvědět se více o její historii a architektuře díky audioprůvodci.

Zájemci si mohou dále osobně prohlédnout lokaci DOMEQ Apartments.

 

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.