Lidské mraveniště, neškola architektury - SZŠ a VOŠZ Brno, Lipová

Lidské mraveniště, neškola architektury - SZŠ a VOŠZ Brno, Lipová


Délka prohlídky: více než 60 minut

Poznámka:

lokace není pro letošek zpřístupněna, aktuální nabídka programu Pro rodiny s dětmi

Lipová 18, Brno-Pisárky

Místo srazu: před budovou

Vhodné pro děti

Workshop Město, moře, kuře, krajina?

Naplánuj město s opravdickou územní plánovačkou Janou! Co všechno se ve městě odehrává? Kdo v něm bydlí, kdo jej plánuje a je ve městě místo i pro zvířata? Staň se jedním z malých plánovačů a zažij workshop vzniku města. Co myslíš, je město krajinou? A existují města podzemní?

Vše se dozvíš od Jany, která kromě plánování vede v Brně soukromou školu architektury pro veřejnost Lidské Mraveniště. Dozvíš se víc také o známé architektce Charlotte «Lotte» Stam-Beese, která se kdysi dávno podílela na vzniku Odborné školy pro ženská povolání Vesna, dnešní Zdravotnické školy na Lipové, kde se workshop uskuteční. Ty budeš plánovat a tvoji rodiče si prohlídnou školu zv. Vesna. Představ si, že architketka Lotte navrhla v roce 1947 první ulici bez aut a po válce se významně podílela na obnově města Rotterdamu v Holandsku, kde později také přednášela na Akademii architektury a urbanismu v Amsterdamu. Poznáš, že nikdy není pozdě na uskutečnění snů. Představ si, že Lotty se prosadila v době, kdy architektuře vládly jenom muži a vystudovala architekturu až v 37 letech. Věřila si a nikdy se nevzdala!

Workshop vede architektka Jana Kaštánková, která mj. přednáší urbanismus na Zahradnické fakultě Mendelu, třeba se tam spolu jednou potkáte!

www.janakastankova.cz
www.lidskemraveniste.cz

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies