Kreativní hub KUMST

Kreativní hub KUMST


Délka prohlídky: 60 minut

19.05.2024 - 14:00

18.05.2024 - 14:00

Poznámka:

English Tour will be on Sunday at 2 p.m. on demand.

 

Údolní 19,
Brno-střed

Místo srazu: recepce u hlavního vchodu

Toalety

Vhodné pro děti

Prohlídka v angličtině

Vstup se psy

Byla tu akademická menza, kino pro stavitele, umělecká škola i galerie. Nyní tu sídlí Kreativní hub KUMST, který podporuje ty, kteří se chtějí živit svojí tvorbou - ať už jsou to architekti, designéři, grafici nebo třeba herní vývojáři. Tvůrci mají v prostorách KUMSTu i svá vlastní studia. Původní budovu z 30. let minulého století sloužící administrativním účelům upravilo k novému užití architektonické studio KOGAA. Rozhodně ale nešlo o plošnou rekonstrukci, která by odstranila specifický ráz budovy - naopak se původní prvky zachovávají a do prostoru se dostalo více přírodního světla. Obnoveny byly také unikátní luxfery, které se dlouhá léta schovávali nad sníženým stropem. Probourávali se mimo jiné příčky, které se navrstvily během překotného měnění funkcí prostoru.

Venkovní fasáda ve dvoře zůstala ve stejné podobě, jako za fungování Fakulty výtvarných umění - grafity a malby na stěnách jsou často památkou na bývalé studenty umění. Současné interiérové vybavení je návrhem Denisy Strmiskové - interiérové designérky, která je známá například díky hostelu Long Story Short v Olomouci.

Délka prohlídky přibližně 45-60 minut.

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies