Grandezza hotel Luxury Palace *****

Grandezza hotel Luxury Palace *****

Maximální počet osob na prohlídku: 6
Délka prohlídky: 30 minut
Interval prohlídek: každých 30 minut, poslední prohlídka v 16:30

Poznámka:

14. 5. 2023, 9:00-17:00, komentované prohlídky s rezervací

Zelný trh 2, Brno-střed

Místo srazu: recepce hotelu

Toalety

Možno fotografovat

Rezervace předem

GRANDEZZA HOTEL LUXURY PALACE ***** je krásným odkazem brněnské moderny. Nachází se v srdci historického centra města Brna na Zelném trhu, který se svou barokní kašnou Parnas patří k nejcennějším náměstím v Brně. Původně Cyrilometodějská záložna z let 1913 až 1915 je dominantou východní části náměstí. 

Pětipodlažní budova, se zaoblenými nárožími, je kryta valbovou střechou, v jejímž středu je na hřebeni osazena oplechovaná věžice s kanelovanými sloupy. Rizalit budovy je inspirován formami průčelí antického chrámu. Přízemí je obloženo tmavým mramorovým obkladem. V úrovni druhého a třetího patra je čtveřice kanelovaných tříčtvrtečních sloupů a mezi nimy reliéfy. Nad sloupy jsou čtyři sochy personifikací od Václava Hynka Macha (Práce, Orba, Spořivost, Průmysl). Po stranách se nachází reliéfní masky s rohy hojnosti, ve čtvrtém patře jsou pak ukončena balkony. 

Hlavní vstup do budovy je opatřen mohutnými kovovými dveřmi s dekorativním nýtováním a reliéfními prvky s motivem loga Cyrilometodějské záložny.

Vstup do bývalé bankovní haly je obložený mramorem. Nad ním je osazen bronzový reliéf s alegorií Hojnosti, jehož autorem je Václav Hynek Mach. Bývalá bankovní hala (dnes recepce hotelu) je velkorysým prostorem s arkádou v přízemí a kolonádovým ochozem v patře, opatřená mramorovými obklady a zastřešená proskleným dekorativním stropem. Nad arkádami jsou štukové reliéfy znamení zvěrokruhu Otomara Rábla. Chloubou hotelu je ručně malovaný skleněný strop vstupní haly. 

Budova prošla náročnou a pečlivou rekonstrukcí včetně dobových detailů. Stylově zařízené pokoje, špičkové služby a vynikající gastronomické zážitky změní obyčejnou návštěvu v nevšední zážitek. Pokoje mají neopakovatelný výhled nejen na náměstí, ale i na panorama středu města s jeho největšími dominantami – katedrálou sv. Petra a Pavla a hradem Špilberk. Třešničkou na dortu je pak okouzlující vyhlídka z věžičky střešního apartmá Onyx Tower Suite, kterou jinde ve městě nenajdete.

MP

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.