Grandhotel Brno

Grandhotel Brno

Maximální počet osob na prohlídku: 20
Délka prohlídky: 15 minut
Interval prohlídek: po 20 minutách

Poznámka:

Uskutečnilo se zde první kinematografické promítání ve východní Evropě, na které přijel i Edison.

English Tours on demand.

 

Benešova 18,
Brno-střed

Místo srazu: lobby hotelu

Otevírací doba:

18.05.2024 - 10:00 - 15:30

Toalety

Možno fotografovat

Historický hotel v centru města se 150letou tradicí. Uskutečnilo se zde první kinematografické promítání ve východní Evropě, na které přijel i Edison.

Záměr postavit hotel vznikl v roce 1869. O rok později tady stál hotel Werner se sedmdesáti pokoji, který nesl jméno po svém zakladateli Josefu Wernerovi. V pozdější době převzal vedení hotelu jeho zeť, František Rytíř z Feldbingerů, který roku 1895 hotel Werner přejmenoval na Grand hotel. Do brněnské historie se zapsal i tím, že roku 1896 bylo v Maurském sále uspořádáno kinematografické představení a to jen sedm měsíců po prvním kinematografickém představení na světě. Grandhotel patří od svého založení k podnikům, které nabízejí vysoký standard poskytování služeb, o čemž svědčí i návštěvy významných osobností, jakým byl císař František Josef I., Thomas A. Edison, Michael Schumacher a mnoho dalších.

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies