Vlněna

Vlněna


Délka prohlídky: 30 minut

Poznámka:

13. a 14. 5. 2023 budou v areálu rozmístěny stojany s QR kódy s odkazy na jednotlivé podcasty a další zajímavé informace 

 

Přízova 9, Brno-střed

Místo srazu: dle stanovišť podcastu

Bezbariérový přístup

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Vstup se psy

Office park Vlněna představuje nejnovější byznys centrum společnosti CTP Invest v Brně. Areál vznikl na místě bývalé stejnojmenné továrny, jejíž budovy byly z důvodu havarijního stavu postupně asanovány.

Office park Vlněna je složený z několika samostatně stojících budov a jeho součástí je i zrekonstruovaný neorenesanční Bochnerův palác. Budovy jsou seskupeny okolo vnitřního nádvoří, které tvoří současně komunikační osu mezi ulicemi Dornych, Přízova a Mlýnská.

Celý areál byl realizován podle návrhu architektonického ateliéru Studio acht, hlavními architekty byli Václav Hlaváček a Ben Hoek. Jako jedna z prvních budov areálu, budova H, byla dokončena v roce 2018. Jde o dominantní věžovou stavbu organických tvarů, která má působit jako „vlajková loď“ celého areálu.

 

Vnitřní nádvoří je pojato jako zelená střecha s množstvím trávníků, květinových záhonů a nově zasazených vzrostlých stromů. Veškeré krajinářské úpravy byly provedeny podle návrhu holandského zahradního architekta Lodewijka Baljona ve spolupráci se Studiem Acht a o kvalitě celého provedení svědčí i ocenění v soutěži Zelená střecha roku 2020 v kategorii Veřejná zelená střecha. Na Vlněně pracuje okolo 3 500 lidí a nově zde vzniklo i moderní coworkingové centrum Clubco.

Během akce Open House Brno 2022 mohou účastníci sami navštívit exteriér Vlněny a dozvědět se více o její historii a architektuře díky audioprůvodci.

 

 

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.