Vlněna

Vlněna


Délka prohlídky: 30 minut

Poznámka:

Individuální prohlídka s podcastem - 18. a 19. 5. 2024 budou v areálu rozmístěny stojany s QR kódy s odkazy na jednotlivé podcasty.

Přízova 9, Brno-střed

Místo srazu: dle stanovišť podcastu

Otevírací doba:

19.05.2024 - 09:00 - 18:00

18.05.2024 - 09:00 - 18:00

Bezbariérový přístup

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Vstup se psy

Vlněna představuje nejnovější byznys park společnosti CTP v Brně. Areál vznikl na místě bývalé stejnojmenné továrny, jejíž budovy byly z důvodu havarijního stavu postupně asanovány a na jejich místě vznikla moderní multifunkční čtvrť propojující pracovní i osobní život Brňanů.

Areál Vlněny je složen z několika samostatně stojících budov a jeho součástí je i zrekonstruovaný neorenesanční Bochnerův palác. Budovy jsou seskupeny kolem vnitřního nádvoří, které zároveň tvoří komunikační osu mezi ulicemi Dornych, Přízova a Mlýnská.

Celý areál byl realizován podle návrhu architektonického ateliéru Studio acht, hlavními architekty byli Václav Hlaváček a Ben Hoek. Jako jedna z prvních budov areálu byla dokončena v roce 2018 budova H, což je věžová stavba organických tvarů, jejíž fasáda je členěna pásovými okny na zvlněné fasádě.

Vnitřní nádvoří je koncipováno jako zelená střecha s množstvím trávníků, květinových záhonů a nově zasazených vzrostlých stromů. Veškeré krajinářské úpravy byly provedeny podle návrhu holandského zahradního architekta Lodewijka Baljona ve spolupráci se Studiem acht, a o kvalitě celého provedení svědčí i ocenění v soutěži Zelená střecha roku 2020 v kategorii Veřejná zelená střecha.

Na Vlněně pracuje okolo 3 500 lidí a v roce 2021 zde vzniklo i moderní coworkingové centrum Clubco. V současnosti se coworking Clubco nacházejí ve třech městech České republiky: v Brně, Praze a Ostravě.

Brněnský brownfield Vlněna se nyní dostává do finální fáze. V letošním roce dokončí developer CTP jednu z nejmodernějších kancelářských budov ve střední Evropě – budovu I. Tato 60 metrů vysoká budova se stává přirozenou dominantou Vlněny. Zároveň letos na Vlněně společnost CTP zahájila výstavbu tří budov označených KXY, které nabídnou další kancelářské prostory, 255 bytů a plavecký bazén o délce 25 m.

Během akce Open House Brno 2024 mohou účastníci sami navštívit exteriér Vlněny a dozvědět se více o její historii a architektuře díky audioprůvodci. V sobotu 18.9 budou probíhat i komentované prohlídky v Clubcu, kde je nutná registrace.

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies