Visual Stories

I v letošním roce Open House Europe, sdružení evropských měst pořádajících festival, vyhlašuje soutěž Visual Stories. Jejím cílem je podpořit zážitek z festivalu, návštěv lokací a doplňkových aktivit. V loňském roce jsme se zaměřili na udržitelnost ve všech jejích aspektech. Letošním tématem je inkluze a přístupnost. 

 

Připojte se k nám a zachyťte letošní téma festivalu. Zveme vás, abyste se podělili o svou interpretaci tématu prostřednictvím jakékoli umělecké formy, kterou preferujete!

 

Téma: Umělecká díla musí odrážet výroční téma 2024: Inkluze a přístupnost.

Počet soutěžních děl: Každý autor, ať už jednotlivec nebo kolektiv, může soutěžit s jedním dílem.

Označení díla: Každé dílo musí být opatřeno názvem díla, jménem autora (kolektivu) a popisem v českém a anglickém jazyce.

Technika: Do soutěže budou zařazena díla vytvořená volnou výtvarnou technikou (fotografie, koláž, kresba, malba, komiks…) či audiovizuální dílo, která budou doplněna o krátký popisek.

Přijímané formáty souborů: . jpg, .jpeg, .png, .gif, .webp, .mp4, .avi, .mov

Limit velikosti souboru: 100 MB na soubor, celkem 300 MB

Statické vizuální příběhy: až 7 fotografií, koláží, kreseb, maleb, komiksů...

Pohyblivé vizuální příběhy: délka max. 60 sekund

 

Předání díla:

Dílo je možné vložit přímo do formuláře na webové stránce Visual Stories Open House Europe (je nutné kliknout na logo Open House Brno a tlačítko Submit a formulář se vám otevře). V případě technických problémů jej můžete zaslat na e-mailovou adresu martina.petrikova@openhousebrno.cz.

 

Přijímána budou díla inspirovaná festivalem Open House Brno, které jste předtím nevystavovali ani nepublikovali.

 

Termíny: Svá díla zasílejte do 18.6.2024.

 

Hodnocení:

Soutěžní díla hodnotí porota složená z organizačního týmu festivalu Open House Brno. Díla, která nebudou splňovat soutěžní podmínky, budou vyřazena. Oceněna budou tři díla, která nejlépe vystihují  téma. Vyhlášení výsledků soutěže z festivalu Open House Brno proběhne nejpozději 5. 7. 2024.

 

Výhra:

Nejlepší 3 autoři budou oceněni věcnými cenami a jejich dílo prezentováno v rámci projektu Open House Europe.

 

Až tři vybrané vizuální příběhy z každého festivalu Open House budou vystaveny v rámci Open House Europe Annual Summit 2025 v irském Dublinu. Později výstava poputuje na další akce po celé Evropě. Vybraná díla budou dále uvedena v tištěné publikaci a na webových stránkách Open House Europe.

 

Na konci roku budou vybrány tři výjimečné vizuální příběhy, jejichž autoři budou pozváni na výroční konferenci v irském Dublinu nebo na preferovaný partnerský festival Open House Europe! *V případě dotazů můžete kontaktovat Martinu Petříkovou na emailové adrese martina.petrikova@openhousebrno.cz. Více informací naleznete také na stránce Visual Stories Open House Europe.* Vizuální příběhy všech vybraných účastníků budou prezentovány na výstavě a jejím katalogu. Tři vybraní autoři z celé Evropy vyhrají zájezd na výroční konferenci Open House Europe v Dublinu nebo na některou z jeho partnerských akcí v roce 2025 s pokrytím nákladů na cestu a ubytování. Vizuální příběhy umělců do 18 let budou také vystaveny a zařazeny do katalogu; pokud však zájezd vyhrají, musí je doprovázet dospělý člen rodiny, jehož výdaje nebudou hrazeny.

 

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies