Vila Engelsmann

Vila Engelsmann

Maximální počet osob na prohlídku: 30
Délka prohlídky: 45 minut
Interval prohlídek: tři prohlídky v sobotu dvě prohlídky v neděli

18.05.2024 - 13:00, 14:15, 15:30

19.05.2024 - 14:00, 15:00

Hlinky 43/108–112

Místo srazu: Před vstupem do objektu z ulice Hlinky 110

Rezervace předem

Na brněnské ulici Hlinky si v letech 1930-1931 nechal známý brněnský průmyslník Felix Engelsmann postavit velkorysou vilu ve značně konzervativním pojetí. Navzdory tomu, že již o tři roky dříve vznikl v protější poloze výstavní areál s moderní, funkcionalistickou architekturou, část brněnské podnikatelské elity nadále inklinovala k historizující architektuře. Vilu Engelsmann projektoval doposud neznámý, pravděpodobně německý či rakouský architekt. Majitel vily se svojí ženou zde však mohli žít pouhých devět let. Kvůli svému židovskému původu opustili Československo den před nacistickou okupací.    

Vilu Engelsmann zabavilo za války gestapo a využívali ji nacističtí důstojníci. Po skončení války objekt znárodnil československý stát a dlouhá desetiletí se zde nacházela administrativa První brněnské strojírny. Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších vilových staveb v Brně.

 

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies