SIMU - Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

SIMU - Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Maximální počet osob na prohlídku: 20
Délka prohlídky: 60 minut

18.05.2024 - 15:30

Kamenice 3, 625 00 Brno-Bohunice

Místo srazu: recepce

Toalety

Bezbariérový přístup

Možno fotografovat

Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity je nejmodernějším simulačním centrem ve střední Evropě. Je vybaveno podobně jako reálná nemocnice. Na střeše má heliport, v nemocničním patře operační sály, jednotky intenzivní péče, zdravotnickou techniku a simulátory. O tom ale SIMU není. SIMU je především o možnostech, jak si vyzkoušet a zažít všechny lékařské postupy na vlastní kůži. Od těch jednodušších až po ty nejsložitější. Jen tady si můžete vše natrénovat, aniž byste ohrozili život pacienta. SIMU je místem, kde není hříchem udělat chybu, ale naopak hříchem je z chyby se nepoučit.

Objekt urbanisticky zakončuje akademickou část Univerzitního kampusu důstojnou dominantou, která zároveň od východu tvoří vstupní bránu do areálu. V jižní části objekt tvoří kompaktní blok s vnitřním atriem, z něhož vybíhá smělé přemostění ulice Kamenice podepřené podnoží v severní části pozemku. Hmota, byť půdorysně zalomená, je kompaktní a vytváří čistou kompozici ve východní části kampusu. Výtvarným akcentem jsou obklady perforovaným plechem zlaté barvy, které skulpturálně obalují podjezd nad Kamenicí a sestupují po noze podpírající objekt až k parkovišti u ulici Studentské.

Budova získala cenu Česká komory architektů 2022

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies