Procházka řečkovickým sídlištěm, Horácké náměstí - Novoměstská

Procházka řečkovickým sídlištěm, Horácké náměstí - Novoměstská

Maximální počet osob na prohlídku: 40
Délka prohlídky: 45 minut
Interval prohlídek: bude upřesněno

Poznámka:

lokaci pro letošek nezpřístupňujeme

Horácké náměstí

Místo srazu: před vchodem do základní školy Horácké náměstí

Možno fotografovat

Procházka řečkovickým sídlištěm, Horácké náměstí - Novoměstská s Ondřejem Štaudem.

Mezi obvodovou komunikací Hradecká a ulicemi Žitná a Měříčkova se nachází sídliště Řečkovice, realizované v letech 1970–1977 podle projektu Pavla Krchňáka jehož urbanistická koncepce zahrnovala 2 520 bytů pro 8 000 obyvatel, připravovaných v návaznosti na blízkou chemičku Lachema.

Starší část sídliště je při ulici Družstevní, druhá část podél ulice Hradecká. Jižní okraj sídliště je tvořen skupinou šesti dvanáctipodlažních věžových domů, mezi nimi je umístěna menší skupina čtyřpodlažních panelových domů. Severně od ulice Podhájí  se pak mění charakter zástavby do dlouhých severojižních ulic Novoměstská, Boskovická, Letovická a Kunštátská. Podél rodinné zástavby v severní části Měříčkovy ulice tvoří  shluk osmi čtyřpodlažních domů nenásilný a pozvolný přechod výškového měřítka budov mezi původní a panelovou zástavbou.

Severní část sídliště kolem Horáckého náměstí tvoří deset dvanáctipodlažních panelových domů spojených do dvojic schodištěm a výtahovou šachtou a skupina čtyřpodlažních domů ve východní části Horáckého náměstí. Parkové úpravy se nachází zejména kolem základní školy na Horáckém náměstí s několika uměleckými díly. 

 

 

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies