Nová Zbrojovka

Nová Zbrojovka

Maximální počet osob na prohlídku: 40
Délka prohlídky: 60 minut
Interval prohlídek: 3 komentované prohlídky (kapacita 40 osob) 11:00 13:00 15:00

18.05.2024 - 13:00, 15:00, 11:00

Poznámka:

Možnost občerstvení v Re.SET Point v Amenities Parku naproti ZET.Office nebo v kavárně INDUSTRA.

Lazaretní 7, Brno-Židenice

Místo srazu: u budovy Kotelna

Otevírací doba:

18.05.2024 - 10:00 - 18:00

19.05.2024 - 10:00 - 18:00

Vyhlídka

Toalety

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Parkování

Vstup se psy

Rezervace předem

Historie areálu Zbrojovky se začala psát ještě před samotným vznikem továrny, neboť zde byly dělostřelecké dílny. Československá státní společnost pod názvem Zbrojovka Brno zde vznikla teprve roku 1918. Po zániku tohoto proslulého brněnského podniku s bohatou historií byl průmyslový areál nevyužíván a chátral. Obnově tohoto atraktivního nevyužitého industriálního území se v současnosti věnuje multifunkční projekt Nová Zbrojovka pod vedením skupiny CPI Property Group, jehož cílem je zdejšímu brownfieldu navrátit život a vytvořit zde moderní čtvrť, která poskytne kvalitní možnosti bydlení, pestrou nabídku služeb a pracovních i volnočasových příležitostí. Pro unikátní “genius loci” tohoto místa projekt zachová část původní industriální architektury.

V rámci letošního Open House se v Nové Zbrojovce podíváte tam, kam se běžný smrtelník nedostane. Zblízka si budete moct prohlédnout nově všechny čtyři objekty, které v areálu zachováváme – Kotelnu s ikonickým zbrojováckým komínem, ZET.Office, který vznikl rekonstrukcí bývalé Nářaďovny, trasa prohlídky povede skrz Halu 76, která nyní hostí unikátní eventy a v budoucnu se promění ve velký kreativní hub, a nově zrekonstruovaný HRAD - bývalé ředitelství původní Zbrojovky, ve kterém se zachovalo mnoho původních prvků i designu.
 
Celý areál si můžete projít buď v jedné ze tří komentovaných prohlídek (je potřeba se registrovat a kapacita je omezena) nebo sami v rámci interaktivní procházky. V každém případě zjistíte, co chystáme a co se bude v areálu v blízké budoucnosti dít. Pokud jste nás navštívili loni, uvidíte, jaký kus práce jsme za ten rok udělali. 

Více informací o areálu na www.novazbrojovka.cz 

Možnost občerstvení v Re.SET Point v Amenities Parku naproti ZET.Office nebo v kavárně INDUSTRA.

 

Program sobota 18. 5. 2024:

11:00 - Komentovaná prohlídka, kapacita 40 lidí (registrace)

13:00 - Komentovaná prohlídka, kapacita 40 lidí (registrace)

15:00 - Komentovaná prohlídka, kapacita 40 lidí (registrace)

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies