Nová Zbrojovka

Nová Zbrojovka

Maximální počet osob na prohlídku: 20
Délka prohlídky: 45 minut
Interval prohlídek: 4 komentované prohlídky (kapacita 20 osob): 10:30, 13:30, 15:30, 17:30 jinak je areál volně přístupný k samostatné prohlídce dle stanovišť

Poznámka:

13. - 14. 5. 2023, 10:00-18:00. Areál je volně přístupný. Rezervace jsou nutné pouze na vybraný program.
Možnost občerstvení v Re.SET Point v Amenities Parku naproti ZET.Office


Program soboty 13. 5. 2023:
10:00 - Ženy v architektuře a v Nové Zbrojovce: Alexandra Georgescu (KOGAA)
10:30 - Komentovaná prohlídka, začátek prohlídky u Kotelny, kapacita 20 lidí (registrace)
13:00 - Ženy v architektuře a v Nové Zbrojovce: Ivona Uherková (Kuba & Pilař architekti)
13:30 - Komentovaná prohlídka, začátek prohlídky u Kotelny, kapacita 20 lidí (registrace)
15:00 - Ženy v architektuře a v Nové Zbrojovce: Denisa Boháčová (Nová Zbrojovka)
15:30 - Komentovaná prohlídka, začátek prohlídky u Kotelny, kapacita 20 lidí (registrace)
17:00 - Prezentace architektky: Eva Eichlerová (EA architekti)
17:30 - Komentovaná prohlídka, začátek prohlídky u Kotelny, kapacita 20 lidí (registrace)


Program po celý festivalový víkend: V rámci letošního kurátorského záměru se zabýváme rolí žen nejen na poli architektury, ale také celkově otázkou žen v umění. Proto jsme se společně s Novou Zbrojovkou rozhodli podpořit studentky oboru Prostor a média ze Střední školy umění a designu v Brně, uspořádáním výstavy jejich maturitních prací v halách. Každá ze studentek zde bude mít vlastní uměleckou instalaci na témata blízká jejich generaci.

Lazaretní 7, Brno-Židenice

Místo srazu: u budovy Kotelna

Toalety

Možno fotografovat

Parkování

Vstup se psy

Rezervace předem

Historie areálu Zbrojovky se začala psát ještě před samotným vznikem továrny, neboť zde byly dělostřelecké dílny. Československá státní společnost pod názvem Zbrojovka Brno zde vznikla teprve roku 1918. Po zániku tohoto proslulého brněnského podniku s bohatou historií byl průmyslový areál nevyužíván a chátral. Obnově tohoto atraktivního nevyužitého industriálního území se v současnosti věnuje multifunkční projekt Nová Zbrojovka pod vedením skupiny CPI Property Group, jehož cílem je zdejšímu brownfieldu navrátit život a vytvořit zde moderní čtvrť, která poskytne kvalitní možnosti bydlení, pestrou nabídku služeb a pracovních i volnočasových příležitostí. Pro unikátní “genius loci” tohoto místa projekt zachová část původní industriální architektury.

V rámci letošního Open House se v Nové Zbrojovce podíváte tam, kam se běžný smrtelník nedostane. Zblízka si budete moct prohlédnou tři ze čtyř objektů, které v areálu zachováváme – Kotelnu s ikonickým zbrojováckým komínem, ZET.Office, který vznikl rekonstrukcí bývalé Nářaďovny a trasa prohlídky povede skrz Halu 76, která nyní hostí unikátní eventy a v budoucnu se promění ve velký kreativní hub.

Trasa prohlídky bude přístupná 13. - 14. 5. 2023, v čase 10:00-18:00 lze využít také komentované prohlídky v sobotu, na které je nutné se předem registrovat. V rámci letošního kurátorského záměru “Ženy v brněnské architektuře” doporučujeme navštívit prezentace současných brněnských architektek Alexandry Georgescu (KOGAA), Ivony Uherkové (Kuba & Pilař architekti) a Denisy Boháčové (Nová Zbrojovka), které v projektu Nová Zbrojovka působí.

ŠB

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.