Moravské náměstí, park

Moravské náměstí, park


Délka prohlídky: 60 minut

Poznámka:

14. 5. 2023, 14:00

diskuse s autory

Moravské náměstí, kavárna

Místo srazu: v kavárně

Toalety

Bezbariérový přístup

Možno fotografovat

Vstup se psy

Park na Moravském náměstí, jehož dřívější podoba s hvězdicovitým uspořádáním cest vybudována v 70. letech přestala splňovat současné požadavky uživatelsky přívětivého veřejného prostoru, byl ve velmi nedávné době zrekonstruován do nové podoby. Za ní stojí autorský kolektiv brněnského ateliéru consequence forma, jenž se svým návrhem zvítězil v architektonické soutěži vypsané roku 2016. Autory soutěžního návrhu celkové podoby parku jsou architekti Janica Šipulová, Martin Sládek a Václav Navrátil, jejichž tým dále obohatili zahradní architektka Klára Zahradníčková (autorka osazení parku) s architekty Janem Schleiderem (spoluautorem 120 metrů dlouhé lavice - spolu s Šipulovou a Sládkem) a Richardem Loskotem (autorem dětského hřiště a herních prvků). 

Rekonstrukce parku, realizovaná mezi lety 2022-2023, posunula svým kvalitním architektonickým zpracováním frekventovaný veřejný prostor v centru Brna do celoevropského standardu. Díky okružní cestě protnuté přístupy z přiléhajících ulic a hlavní komunikační trase spojující Joštovu a Lidickou ulici se autorům podařilo maximalizovat využití plně bezbariérového parkového prostoru, jehož jádrem je decentralizovaná společenská zóna sevřená 120 metrů dlouhou lavicí. Uživatelský komfort zvyšuje početný mobiliář, kavárna s krytou venkovní terasou, dětské hřiště a volně umístěné herní prvky. Důraz byl kladen také na vytvoření pobytového trávníku, osazení parku novou zelení a vytvoření závlahových záhonů. 

Open House Brno 2023 vám v rámci svého letošního kurátorského záměru “Ženy v brněnské architektuře” představí nový park na Moravském náměstí v moderované diskusi s jeho autory Janicou Šipulovou, Martinem Sládkem a Klárou Zahradníčkovou, jež se uskuteční 14. 5. 2023 od 14:00 v prostorách kavárny přímo v parku na Moravském náměstí.

ŠB

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.