Mezinárodní centrum klinického výzkumu FNUSA ICRC

Mezinárodní centrum klinického výzkumu FNUSA ICRC


Délka prohlídky: 15 minut
Interval prohlídek: 60 minut

Poznámka:

prohlídky 13.5. i 14.5.  budou začínat v každou celou hodinu v 6. patře budovy B1 na terase, či v rohové konfereční místnosti, prohídky budou plynule navazovat na procházky areálem nemocnice a Transfuzního centra FNUSA

V každou sudou hodinu bude navazovat komentovaná prohlídka kaplí Sv. Anny, v každou lichou hodinu naváže prohlídka Hansenovy budovy a Klauzury.

Pekařská 53, Brno-střed

Místo srazu: terasa budovy B, 6. patro

Vyhlídka

Toalety

Budova Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) byla dokončena v roce 2011 za finanční podpory Evropské unie. Jde o komplex moderních nemocničních oddělení a laboratoří s unikátní technikou, zejména pro léčbu onemocnění srdce, mozku, ale i pro potřeby výzkumných týmů FNUSA-ICRC.

Centrum zahájilo provoz na podzim 2012 a postupně zaměstnalo na dvě stě předních
světových vědeckých kapacit. Za deset let existence přineslo řadu odborných publikací, pětici patentů, řadu užitných vzorů a léčebných postupů. Technické řešení odpovídá moderním trendům věžových nemocnic s urgentním příjmem v přízemí a odstupňováním dalších pater s plánovanou - elektivní péčí, vědeckým patrem a  administrativou  v šestém patře, kde jsou zároveň běžně nepřístupné terasy,  konferenční místnosti, které návštěvníkům otevřeme.

Galerie

Nejbližší místa v okolí