• 9. 5. 2023
  • Vendula Tomanová, Šárka Bahounková

Která místa navštívit během festivalu s dětmi? Tady je pár tipů.

Která místa navštívit během festivalu s dětmi? Tady je pár tipů.

Pokud byste rádi navštívili festival s celou rodinou, a přemýšlíte, které lokace budou pro vaše ratolesti atraktivní, rádi vám přiblížíme pár míst, která jsou pro vaši návštěvu ideální.

Letos jsme si pro vás a vaše děti připravili celou řadu zajímavých edukačních programů a nejen to. V rámci dětského programu budou děti plnit úkoly a další výzvy, spojené s jednotlivými budovami. K dispozici vám bude pracovní list, který si pod odkazem budete moci stáhnout v druhém blogovém příspěvku, jež vyjde za pár dní. A na co se tedy v rámci programu pro děti můžete těšit? Zde je malá ochutnávka…

Workshop „Dobrodružství s Mendelem“

Během dětského workshopu s podtitulem „Víš, kdo byl Gregor Johann Mendel?“ se děti stanou součástí velkého objevování přírody v historickém areálu Augustiniánského opatství na Starém Brně. Při zkoumání jim budou nápomocny Badatelské listy vytvořené k výročí 200 let od narození Gregora Johanna Mendela. Děti se dozví nejen o životě významného vědce, ale vyzkouší si také zajímavé aktivity jako hledání rozdílů na obrázcích hrachu, třídění hrachu, zkoumání barvy očí nebo experimentování s Mendelovými pokusy.

Program je vhodný pro děti předškolního či mladšího školního věku a uskuteční se 13. 5. 2023 od 14 do 17 hodin u nového Mendelova skleníku.
Workshop povede Vendula Tomanová, studentka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a odborná stážistka Open House Brno.

 

Workshop „Město, moře, kuře, krajina?“
Naplánuj město s opravdickou územní plánovačkou, plánovačkou Janou! Co všechno se ve městě odehrává? Kdo v něm bydlí, kdo jej plánuje a je ve městě místo i pro zvířata? Staň se jedním z malých plánovačů a zažij workshop vzniku města. Co myslíš, je město krajinou? A existují města podzemní? 
Vše se dozvíš od Jany, která kromě územního plánování vede v Brně soukromou (ne)školu architektury pro veřejnost Lidské Mraveniště. Dozvíš se víc také o známé architektce Charlotte «Lotte» Stam-Beese, která se kdysi dávno podílela na vzniku Odborné školy pro ženská povolání Vesna, dnešní Zdravotnické školy na Lipové, kam na workshop přijdeš. Zatímco budeš s Janou plánovat, tak si tvoji rodiče prohlídnou školu zvanou Vesna. Představ si, že architektka Lotte navrhla v roce 1947 první ulici bez aut a po válce se významně podílela na obnově města Rotterdamu v Holandsku, kde později také přednášela na Akademii architektury a urbanismu v Amsterdamu. Poznáš, že nikdy není pozdě na uskutečnění snů. Představ si, že Lotty se prosadila v době, kdy architektuře vládly jenom muži a vystudovala architekturu až v 37 letech. Věřila si a nikdy se nevzdala! 

Program je vhodný pro děti od 8 do 12 let a uskuteční se 14. 5. 2023 od 10 do 12 hodin v areálu SZŠ a VOŠ zdravotnické, Lipová 18 (za vlídného počasí v předprostoru školy, v případě deště ve vestibulu školy).
Workshop povede architektka Jana Kaštánková, která mj. přednáší urbanismus na Zahradnické fakultě Mendelu, třeba se tam spolu jednou potkáte!

www.janakastankova.cz 
www.lidskemraveniste.cz

 

Další lokace, vhodné pro návštěvu s dětmi, vám odhalíme ve druhém blogovém příspěvku, který vyjde za pár dní.

 

Fotografie: Fabrice Florin

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!

Mohlo by se vám líbit

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies