• 11. 5. 2023
  • Vendula Tomanová, Šárka Bahounková

Festivalové soutěžení s dětským programem

Festivalové soutěžení s dětským programem

Již v první části blogového příspěvku, věnované edukačním programům na festivalu Open House Brno 2023, jsme zmínili, že letošní ročník se ponese ve znamení větších výzev a dobrodružství. A v čem konkrétně bude letošní festival speciální? Připravili jsme si pro vás a vaše děti slosovatelnou soutěž!

Vybrali jsme pro vás celkem třináct lokací, vhodných pro návštěvu s dětmi a zaznamenali jsme je do mapy, která je součástí pracovního, edukačního listu. V pracovním listu také najdete šest míst, ke kterým se pojí úkol, který můžete v pracovním listu splnit. Ve zkratce si pojďme jednotlivé lokace představit.

 

V minulém příspěvku jste se již dozvěděli o workshopu „Dobrodružství s Mendelem“ u Mendelova skleníku a také o programu paní architekty Jany Kaštánkové „Město, moře, kuře, krajina?“ v prostorách dnešní Zdravotnické školy na Lipové. To ale není zdaleka všechno…

V Komunitním centru válečných veteránů je pro děti přístupný dětský koutek s výtvarnou dílnou. Na místech, jako je Vila Löw-Beer, Hvězdárna a Planetárium Brno či Kubova vila, můžete využít možnost samostatné či komentované prohlídky. Za samostatnou prohlídku určitě stojí také kostel na Lesné, jehož prostor doslova hraje všemi barvami.

 

Pokud byste rádi s dětmi zamířili někam „ven“, pak za návštěvu určitě stojí Park Palackého náměstí, Park vnitroblok Poříčí nebo Moravské náměstí, jež jsou v rámci veřejného prostoru města skvěle vybaveny pro své uživatele z řad dětí. A pokud byste rádi zažili něco nového, pak je pro vás ideální návštěva Farmy Ráječek, kde se můžete zúčastnit komentované prohlídky hydroponického pěstování jahod, Inspiračního centra Písečník, kde vám představí možnosti života s ohledem na tradice a ekologii, nebo Parková dráha u Olympie, kterou jistě ocení nejen milovníci vlaků a jejich modelů.

 

A jak se vlastně do soutěže zapojit?

 

Pokud si chcete pracovní list již předem nastudovat, stáhněte si ho na odkazu v závěru tohoto článku a doma si ho vytiskněte. Vyberte si místa, která byste se svými dětmi rádi navštívili, přečtěte si, jaký vás na dané lokaci čeká úkol a pak už hurá ven! Otevírací dobu či přesný čas, ve kterých bude dětský program probíhat, naleznete v databázi budov na našich webových stránkách.

 

Tištěný pracovní list si můžete také vyzvednout během probíhajícího programu také osobně na těchto lokacích:

 

Mendelův skleník („Dobrodružství s Mendelem“, 13. 5. 2023 14:00-17:00, vhodné pro předškolní děti a děti nižšího školního věku)

Park Moravské náměstí (diskuze s autory parku, 14.5. 2023 od 14:00, dětem je k dispozici dětské hřiště)

Inspirační centrum Písečník (samostatná prohlídka centra, 13.5.2023 a 14.5.2023 10:00-18:00)

SZŠ a VOŠ zdravotnická Lipová („Město, moře, kuře krajina?“, 14. 5. 2023 10:00-12:00, vhodné pro děti od 8-12 let)

 

Vypracované pracovní listy nám zašlete jako fotografii v příloze na e-mail: info@openhousebrno.cz s předmětem „Soutěžím na OH Brno 2023“ nejpozději do 21. 5. 2023. Pro zapojení se do soutěže je nutné mít vyplněné minimálně tři úkoly z pracovního listu. Odkaz na něj naleznete zde.

 

A teď přece to nejdůležitější! Stále nevíte, o jakou cenu se soutěží? Pro dva výherce máme připravenou rodinnou vstupenku (dva dospělí a dvě děti) do celého areálu BRuNO family parku, která lze využít i o víkendech, státních svátcích a prázdninách.  

A proč právě tento zábavní park? Možná nevíte, že jeho architektonické řešení vzniklo v brněnském ateliéru MAURA paní architektky Markéty Veselé a tak nedám nedalo, abychom vás na její dílo v rámci našeho letošního kurátorského záměru „Ženy v brněnské architektuře“ tímto způsobem neupozornili.

 

Tak hurá do soutěžení a těšíme se, že se s vámi potkáme na některé z lokací.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!

Mohlo by se vám líbit

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies