• 6. 5. 2023
  • Mgr. Aleš Mylan

Dobrovolníci Open House v "Rohlíku"

Dobrovolníci Open House v "Rohlíku"

Univerzita obrany se ve čtvrtek 4. května netradičním způsobem zapojila do aktivit spojených s festivalem Open House Brno. V rámci tzv. dobrovolnického čtvrtku ji bylo poprvé možno navštívit, zatím pro festivalové dobrovolníky.

Celkem šest návštěvníků mělo možnost prohlédnout si interiér a vybavení budovy rektorátu univerzity, kterou ve 30. letech minulého století vyprojektoval akademický architekt Bohuslav Fuchs. Ten se rozhodl narušit přímou uliční linii a objekt prohnul do oblouku, který budově přinesl přiléhavé lidové označení Rohlík. Ikonický tvar došel i mezinárodního uznání, když náčelník polského GŠ generál Rajmund Andrzejczak při nedávné návštěvě vzpomněl na své někdejší studium na brněnské vojenské škole jako na „Akademii Rohlík“.

Při dodržení přísných bezpečnostních opatření, dobrovolníci nahlédli do dokumentového sejfu, podzemí i do střešní protiletecké věžičky, o které málokdo ví. 

Účastníci čtvrteční prohlídky měli náhodou a zcela spontánně možnost osobně poděkovat rektorce, brigádní generálce Zuzaně Kročové za umožnění velmi zajímavé a neobvyklé akce. „Jsme rádi, že se nám budovu, kterou zvenčí zná pro její zajímavý tvar velká část Brňanů, podařilo letos poznat i zevnitř,“ uvedl Martin Pešl, jeden z účastníku prohlídky a současně organizátor festivalu.

https://unob.cz/dobrovolnici-open-house-v-rohliku/

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!

Mohlo by se vám líbit