Botanická zahrada a arboretum, MENDELU

Botanická zahrada a arboretum, MENDELU

třída Gen. Píky 1, Brno-Královo Pole

Komentované prohlídky 28. 5. 2022, 10:00 a 14:00 

 

Vyhlídka

Toalety

Vhodné pro děti

Prohlídka v angličtině

Možno fotografovat

Zahrada sloužící jako výukové a účelové zařízení MENDELU byla založena prof. Ing. A. Bayerem v roce 1938 na ploše 2 hektarů. V roce 1967 došlo k rozšíření na 11 hektarů. Sbírky arboreta zahrnují na 4 000 taxonů orchidejí, 300 taxonů fillandsií, 2 000 trvalek, 350 kultivarů velkokvětých kosatců, 500 skalniček a 4 000 taxonů dřevin. Areál je rozčleněn do pěti tématických částí.

Sbírka tropických orchidejí ve sklenících Botanické zahrady a arboreta patří k největším v Evropě. Zahrnuje na 2 tisíce přírodních druhů a téměř 3 tisíce kříženců těchto atraktivních a zajímavých rostlin. Zároveň v tomto termínu bude probíhat výstava kosatců, která je jednou z tradičních každoročních výstav naší zahrady jsou velkokvěté kosatce. Velmi dobře známé trvalky, které tvoří poměrně velkou skupinu druhů s velkým množstvím kultivarů.

Latinské slovo iris znamená duhu. Duha má, jak je všeobecně známo, sedm barev. Šlechtitelé to trochu ošidili a vyloženě červenou u kosatců zatím neznáme. Šlechtitelé pracují na dalších typech v Německu, USA, ale i u nás, v Maďarsku, Polsku, na Slovensku, ale i v jiných zemích.

Místo srazu návštěvníků: Hlavní vchod do areálu zahrady - třída Gen. Píky 1 (u zastávky Bieblova tramvaje č. 9).

Délka prohlídky přibližně 45 minut.

Rezervovat prohlídku

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí