Arnoldova vila

Arnoldova vila

Maximální počet osob na prohlídku: 30
Délka prohlídky: 45 minut

18.05.2024 - 11:00, 18:00, 19:30

Poznámka:

Během prodloužené otevírací doby možnost individuální prohlídky zdarma

17.00 English tour, reservation

18.00 komentovaná prohlídka Arnoldovou vilou zdarma

19.30 komentovaná prohlídka Arnoldovou vilou zdarma

Komentované prohlídky je třeba předem rezervovat

Bezbariérový přístup v přízemí  

Během festivalu Openhouse bude na zahradě částečně probíhat komentovaná prohlídka s panem Přemyslem Krejčiříkem, který návštěvníky provede po zahradách vily Tugendhat, Low Beer a Arnoldovy vily. Pro více informací viz konkrétní událost zde.

 

Příběhy domů v okolí Arnoldovy vily, 18/5/2024, 11.00-12.00

Zdaleka to není jen Arnoldova vila, vila Tugendhat nebo Löw-Beerova vila. V okolí ulic Drobného, Černopolní a Erbenovy se nachází hned několik velmi zajímavých objektů z konce 19. a počátku 20. století, které v sobě navíc skrývají často velmi silné příběhy jejich někdejších obyvatel. Během komentované procházky si tak budeme vyprávět příběh rodiny Löwy a jejich domu na Fišově ulici, pohnutý osud Melanie Weisz a jejího domu na Drobného nebo stavitele Leopolda Druckera a jeho domu na Erbenově ulici.  

Místo srazu: před vchodem do Arnoldovy vily

Drobného 26,
Brno-sever

Místo srazu: Na recepci

Otevírací doba:

18.05.2024 - 10:00 - 21:00

Vyhlídka

Prohlídka v angličtině

Možno fotografovat

Rezervace předem

Vilu si jako své letní odpočinkové sídlo postavil roku 1862 Josef Arnold. Tento původem bavorský architekt a stavitel nejdříve působil v architektonické kanceláři Heinricha von Ferstela ve Vídni, kde se podílel na stavbách v rámci okružní třídy Ringstrasse. S podobným záměrem budovat stavby nově vznikající okružní třídy přicestoval také do Brna, kde se nakonec usadil. Jméno Josefa Arnolda je spojeno s řadou brněnských budov, například s Červeným kostelem, Kounicovým palácem nebo Mahenovým divadlem.

Vilu na ulici Drobného si Josef Arnold postavil nedaleko centra města v Černých polích, které byly tehdy exkluzivní, nově vznikající vilovou kolonií nad Lužánkami. Po několika změnách majitelů vilu zakoupila Cecílie Hože. Tato dáma byla příbuzensky spojena s rodinami Löw-Beer a Tugendhat, jejichž rodinné vily se nacházejí v blízkém sousedství. Cecílie Hože byla poslední soukromou majitelkou vily, po druhé světové válce byla až do roku 2012 využívána jako mateřská škola.

Nyní je vila po rozsáhlé rekonstrukci zpřístupněna veřejnosti.

 

BM

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies