AREAL Slatina - Green Buildings

AREAL Slatina - Green Buildings

Maximální počet osob na prohlídku: 20
Délka prohlídky: 30 minut
Interval prohlídek: každých 30 minut, poslední v 13:30

18.05.2024 - 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30

Tuřanka 115b, Brno-Slatina

Místo srazu: recepce budovy Green Building II

Toalety

Vhodné pro děti

Možno fotografovat

Parkování

Rezervace předem

GREEN BUILDING, je dvojice budov, které byly uvedeny do provozu v lednu 2017 a 2021, jako nejvyšší desíti- a jedenácti-podlažní orientační body AREALu SLATINA. Navazují na tradici strojírenství ve Slatině, kdy se v těchto místech stavěly první továrny už z od roku 1929. Následně sloužily jako zázemí metalurgické továrny Sigma.

Autorem urbanistické studie je brněnský architekt Petr Pelčák, který tak z brownfiledu udělal nízkoenergetický koncept. B Budova I. Na půdorysu tvaru H, zahrnující parkovací I administrativní kapacity, Ve spojovacím krčku pomyslného „háčka“ je situována vstupní hala s recepcí a pěticí výtahů.

Budova je vybavena trojskly s protisluneční ochranou, zabraňující tepelným ziskům, a zesílenou izolací fasády z minerální vlny. Díky absenci stropních podhledů využívá akumulaci tepla a chladu v betonové konstrukci a prostor tak vykazuje stabilní příjemné vnitřní klima. Optimální teplotu a řízenou ventilaci včetně automatické kontroly hladiny CO2 zabezpečí stropní chladicí trámy. Fasádní pole má navíc větrací křídlo.

MP, BM

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Podobná místa

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Odmítnout vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies